Forhandlere



Den udvalgte liste

Lokale fyrtårne, stolte vinhandlere og nogle af vores favorit barer og restauranter. Her er listen over de steder, hvor du kan finde Thy Whisky på hylderne.

Alle forhandlere modtager et begrænset antal af vores aftapninger. Vi kan derfor ikke garantere, at den enkelte forhandler ikke har udsolgt.

Forhandlere

Brødrene D’s vinhandel, Charlottenlund, www.dvin.dk
Brødrene D’s vinhandel, København Ø, www.dvin.dk
Brødrene D’s vinhandel, Frederiksberg, www.dvin.dk
Brødrene D’s vinhandel, Silkeborg, www.dvin.dk
Chokoladekurven, Thisted, www.chokoladekurven.dk
Chokolenten, Thisted, facebook.com/chokolenten/
Din Vinmand, Nordborg, www.dinvinmand.dk
Doverodde Købmandsgård, Hurup Thy, www.doveroddekobmandsgaard.dk
Exclusivewhisky.dk, Bjerringbro, www.exclusivewhisky.dk
Eriks Vin og Kaffe, Hurup Thy
Havnens Vin og Tobakhus, Vejle, www.havnens-vin.dk
Hr Skov, Blåvand, www.hrskov.dk
Juuls vin og spiritus, København V, www.juuls.dk
Jyske Ost, Østervrå, www.jyskeost.dk
Konnessøren www.konnessoren.dk
Mariagerfjord Vin, Hadsund, www.mariagerfjordvin.dk
Renés vin og grønttorv, Fjerritslev, www.vinoggront.dk
Slagteren i Vorupør, www.vorupor-slagter.dk
Spar, Klitmøller, www.spar.dk
Spar, Koldby, www.spar.dk
Spar, Nors, www.spar.dk
Spar, Snedsted, www.spar.dk
Spar, Thisted, www.spar.dk
Supervin, Hjørring, www.supervin.dk
Thisted Frø, Thisted, www.thisted-froe.dk
Vinkyperen, Aarhus, www.vinkyperen.dk
Vinkælderen v. Magasin, Kgs. Lyngby, www.juuls.dk
Vinspecialisten, Aalborg, www.vinspecialistenaalborg.dk
Whisky.dk, Kolding, www.whisky.dk


Barer og restauranter

Agger Darling, Agger, www.aggerdarling.dk
Cafe Englen, Aarhus, www.cafe-englen.dk
Den Røde Cottage, Klampenborg, www.denroedecottage.dk
Hotel Thingaard, Hurup Thy, www.hotelthinggaard.dk/
Haandpluk, Klitmøller, www.haandpluk.dk
Hanstholm Madbar, Hanstholm, www.hanstholmmadbar.dk
Hotel Thisted, Thisted, www.hotelthisted.dk
Kontra, Thisted, www.restaurantkontra.dk
Kruts Karport, København Ø, www.kruts.dk
Lidkoeb, København V, www.lidkoeb.dk
Mikkeller Bar Aarhus, Aarhus C, www.mikkeler.dk
Omegn, København K, www.omegn.dk
Restaurant Domestic, Aarhus C, www.restaurantdomestic.dk
Ruby, København K, www.rby.dk
Spisehuset Thy, Østerild, www.spisehusetthy.dk
Stenbjerg Kro, Stenbjerg, www.stenbjerg-kro.dk
Tårnet, København K, www.taarnet.dk

Ønsker du at være forhandler af Thy Whisky? Kontakt os på info@thy-whisky.dk