Forhandlere, restauranter og barer

Lokale fyrtårne, stolte vinhandlere og nogle af de bedste barer og restauranter vi kender. Her er listen over de steder, hvor du kan finde Thy Whisky på hylderne.

Alle forhandlere modtager et begrænset antal af vores aftapninger. Vi kan derfor ikke garantere, at den enkelte forhandler ikke har udsolgt.

Forhandlere
Brødrene D's vinhandel, Charlottenlund, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, København Ø, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, Frederiksberg, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, Silkeborg, www.dvin.dk
Blomster hos Westergaard, Bjerringbro.
Chokoladekurven, Thisted, www.chokoladekurven.dk
Chokolenten, Hanstholm, facebook.com/chokolenten/
Din Vinmand, Nordborg, www.dinvinmand.dk
Daustrand Vinspecialisten, Hvide Sande
Doverodde Købmandsgård, Hurup Thy, www.doveroddekobmandsgaard.dk
Havnens Vin og Tobakhus, Vejle, www.havnens-vin.dk
Hen House, Nr Nebel, www.hen-house.dk
Hotel Saxskjøbing, Sakskøbing, www.hotel-saxkjobing.dk
Hr Skov, Blåvand, www.hrskov.dk
Husted Vin, København, www.hustedvin.dk
Husted Vin, København Kødbyen, www.hustedvin.dk
Husted Vin, København Gammel Strand, www.hustedvin.dk
Juuls vin og spiritus, København V, www.juuls.dk
Jyske Ost, Østervrå, www.jyskeost.dk
Konnessøren www.konnessoren.dk
Kvickly Kalundborg, Kalundborg
Lyngby Vinkælder, Kgs. Lyngby, www.vinkaelder.com
Mariagerfjord Vin, Hadsund, www.mariagerfjordvin.dk
Ping Vin og Spiritus, Køge
Renés vin og grønttorv, Fjerritslev, www.vinoggront.dk
Prebens Vinhandel, Nykøbing Mors, www.prebensvinhandel.dk
På Hjørnet, Thyborøn
Salling Super, Aarhus, www.salling.dk
Skjold Burne, Aalborg, www.skjold-burne.dk
Skjold Burne, Roskilde, www.skjold-burne.dk
Slagteren i Vorupør, www.vorupor-slagter.dk
Spar, Koldby, www.spar.dk
Spar, Snedsted, www.spar.dk
Spar, Thisted, www.spar.dk
Supervin, Hjørring, www.supervin.dk
Thisted Frø, Thisted, www.thisted-froe.dk
Thy Specialhandel, Hurup Thy
Urhskov Vinhandel, Herning, www.uhrskov-vine.dk/
Vin & Petanque, Aarhus, www.vin-petanque.dk
Vinkyperen, Aarhus, www.vinkyperen.dk
Vinkælderen v. Magasin, Kgs. Lyngby, www.juuls.dk
Vinspecialisten, Aalborg, www.vinspecialistenaalborg.dk
Vinspecialisten, Frederikshavn, www.dengyldneloeve.dk
Vild med Vin, www.vildmedvin.dk/
Whisky.dk, Kolding, www.whisky.dk
Wineboutique, Hadsten, www.winebutique.dk
Økovin.dk, Tarm, www.økovin.dk
Barer og restauranter
Cafe Englen, Aarhus, www.cafe-englen.dk
Gedulgt, Aarhus C, www.gedulgtbar.dk
Hotel Thingaard, Hurup Thy, www.hotelthinggaard.dk/
Haandpluk, Klitmøller, www.haandpluk.dk
Hanstholm Madbar, Hanstholm, www.hanstholmmadbar.dk
Hotel Thisted, Thisted, www.hotelthisted.dk
Restaurant Smovs, Thisted, www.restaurantsmovs.dk
Kyros og Co, København
Lidkoeb, København V, www.lidkoeb.dk
Restaurant Domestic, Aarhus C, www.restaurantdomestic.dk
Revir, København
Ruby, København K, www.rby.dk
Sct. Pauls Apothek, Aarhus C, www.stpaulsapothek.dk
Spisehuset Thy, Østerild, www.spisehusetthy.dk
Stenbjerg Kro, Stenbjerg, www.stenbjerg-kro.dk
Vang og Bar, København, www.vangandbar.com
Vesterhavscaféen, Nr. Vorupør, www.vesterhavscafeen.dk
Vigsøe Familierestaurant, Vigsø, www.familierestaurantvigsoe.dk

Kontakt os på info@thy-whisky.dk hvis du ønsker at forhandle eller servere vores whisky og spiritus